Καλοκαιρινή Εκστρατεία 2024: “Από τη Γη ως τον ουρανό: μαθαίνω, σκέφτομαι, ζω…” | 26/08/2024 | Δράση τώρα! (Ηλικίες: 10+)
Σίγουρα θα έχεις ακούσει για την κλιματική αλλαγή ή για τον καιρό που τρελάθηκε και δεν ξέρει τι κάνει. Και σίγουρα θα έχεις ακούσει κάποιους να λένε “Αφού δεν το κάνουν οι άλλοι γιατί να το κάνω εγώ;". Όμως δεν έχουμε χρόνο και ο πλανήτης μας χρειάζεται. Σε αυτό το εργαστήριο θα μάθουμε να διατυπώνουμε επιχειρήματα ώστε να πείσουμε και τους πιο δύσκολους ότι ένα μικρό βήμα τώρα μπορεί να εμποδίσει τον πλανήτη μας από την καταστροφή! | 18:30 | 20:00 | Γιάννης Μωραϊτης- Ελένη Στρατούρη | - | Καλοκαιρινή Εκστρατεία 2024: “Από τη Γη ως τον ουρανό: μαθαίνω, σκέφτομαι, ζω…” | 28/08/2024 | Η καλοσύνη των ανθρώπων (Ηλικίες: 9+)
Κάθε εποχή έχει ανθρώπους που εμπνέουν με τις πράξεις τους. Μερικοί αφήνουν το σημάδι τους ανεξίτηλο στο πέρασμα του χρόνου. Ελάτε να τους γνωρίσουμε καλύτερα και να εμπνευστούμε από τη δράση τους απλώνοντας την προσφορά και την καλοσύνη παντού. | 18:30 | 20:30 | Γιάννης Μωραϊτης-Ελένη Στρατούρη | - | Καλοκαιρινή Εκστρατεία 2024: “Από τη Γη ως τον ουρανό: μαθαίνω, σκέφτομαι, ζω…” | 06/09/2024 | Γιορτή Λήξης (Ηλικίες: 5+)
Όλοι οι φίλοι της βιβλιοθήκης, μικροί και μεγάλοι, γιορτάζουν το τέλος της Καλοκαιρινής Εκστρατείας μέσα από τις δηµιουργίες των παιδιών και αποχαιρετούν το καλοκαίρι ανανεώνοντας
τη συνάντησή τους για την ΚΕ2025. | 18:30 | 20:00 | Ελένη Στρατούρη | - |